Vážení zákazníci. Vzhľadom na veľký počet objednávok je teraz doba vybavenia objednávky: 2 týždne - pre pieskovisko bez náteru a 3 týždne - pre pieskovisko s náterom. Ďakujem z a pochopenie. Štefan Zsák

Hra detí na pieskovisku.

Detské  pieskovisko

Detské pieskovisko je miesto, kde deti môžu hrať, tvoriť a učiť sa. Pieskoviská sa vyrábajú z dreva a lebo z plastu.

   Hlavným stavebným materiálom pre detské pieskovisko je piesok. Veľkosť piesku by mala byť 0,5 až 1 centimeter, aby bol dostatočne jemný pre malé ruky a zároveň dostatočne veľký pre stavbu a tvorenie. Piesok by mal byť čistý, aby sa deti mohli bezpečne hýbať a hrať. 

Detské drevené  pieskovisko

Detské drevené  pieskovisko by malo byť umiestnené na bezpečnom mieste, kde je dostatok tieňa a ochrany pred slnkom. Malo by byť tiež dostatočne veľké pre počet detí, ktoré sa tam budú hrať.

Hra na pieskovisku má veľký význam pre vývoj detí. Pobyt vonku v prírode a hranie v piesku pomáha rozvíjať detskú motoriku, koordináciu a zlepšuje pohybové schopnosti. Hranie v piesku tiež pomáha rozvíjať sociálne zručnosti, ako je spolupráca a komunikácia. Deti sa učia aj základným stavebným princípom a rozvíja svoju fantáziu a kreativitu.

Vybavenie pieskoviska

Vybavenie pieskoviska, ako sú lopatky, hrable a formičky, pomáha deťom rozvíjať ich motorické schopnosti. Pieskovisko môže byť doplnené o ďalšie prvky ako sú hojdačky alebo šmykľavky.